Ręczniki London Aquanova

Egipska bawełna to główny, ale nie jedyny atut jaki posiadają dywaniki i ręczniki London Aquanova.

Kolekcja LONDON jest super miękka i wygodna. Dostępne są: ręczniki dla gości, ręczniki łazienkowe, ręczniki kąpielowe, myjka, dywaniki do łazienki.

Ręcznik London Aquanova

Czasami określana mianem najlepszej bawełny na świecie i nigdy wcześniej nie była stosowana w produktach Aquanova, ale pojawienie się nowej serii ręczników i dywaników London to zmieniło. Egipska bawełna jest uroczo miękka, wyjątkowo mocna i trwała. I pewnie chcielibyście aby tekstylia pozostały w dobrym stanie przez długi czas, dlatego stworzyliśmy listę wskazówek, abyście mogli cieszyć się luksusem i komfortem w swojej łazience tak długo, jak to możliwe.

MOCNE I TRWAŁE

Egipska bawełna różni się od innych tym, że ma bardzo długie włókna, praktycznie najdłuższe na świecie i czystość na najwyższym poziomie. Cechy te łączą się i sprawiają, że jest mocna, trwała i wysoce absorbująca.
PORCJA LUKSUSU
Waga jest kluczowym czynnikiem w ocenie jakości luksusowych ręczników. Ręczniki London Aquanova to nie mniej niż 600 gramów na metr kwadratowy. Dla porównania, przeciętny ręcznik ma około 350 gramów
na metr kwadratowy. Oznacza to że, ręczniki pomimo tego że wykonane są z egipskiej bawełny czyli są grube i wytrzymałe, to nie są zbyt ciężkie.
GORĄCE PRANIE
Wszystkie ręczniki z kolekcji Aquanova – w tym te wykonane z egipskiej bawełny – można prać w 60 stopniach. Dywaniki łazienkowe London mają dodatkową funkcję bezpieczeństwa, warstwę antypoślizgową od spodu. Dlatego zalecane jest pranie ich w temperaturze 40 stopni.

Ręczniki bawełniane Aquanova
Ręczniki bawełniane Aquanova

BRAK ALERGENÓW
Egipska bawełna to nie puch, dzięki czemu są to idealne tekstylia dla osób z wrażliwą skórą lub alergią.
Trochę mądrości o praniu.
Najlepsze efekty daje suszenie ręczników ale bez używania zmiękczaczy do tkanin. Najlepiej jest prać ręczniki razem (w zależności od koloru) i nie z inną odzieżą. Zapobiegnie to uszkodzeniu włókien bawełny, które mogłoby być spowodowane przez guziki lub zamki. Lepiej jest używać mniej
niż za dużo detergentu. Jeśli Wasza woda jest twarda, to będziecie potrzebować więcej proszku do prania niż w przypadku wody miękkiej.
TWARDY LUB MIĘKKI?
Jeśli wolisz nieco bardziej szorstkie ręczniki, wysusz je na zewnątrz, np. gdy jest wietrzna pogoda. Ruch wiatru powoduje że będą bardziej miękkie niż wtedy, gdy schną w zamkniętym pomieszczeniu w bezruchu. Jeśli wolicie
super miękkie ręczniki, to polecamy suszenie za pomocą suszarki, chociaż jest to oczywiście o wiele mniej przyjazne dla środowiska.

Dywaniki łazienkowe London Aquanova

Dywaniki łazienkowe Aquanova
Dywaniki łazienkowe Aquanova London

PO PRANIU
Przechowujcie ręczniki lekko złożone w szafce. Zamiast je składać, to możecie je również luźno zrolować, co pozwoli również zaoszczędzić nieco miejsca.
Prasowanie może nieco zmienić ręczniki na bardziej miękkie, ale ciepło niszczy włókna bawełny, przez co ręczniki będą mniej wchłaniały wodę i znacznie szybciej zużyją się.
SEKRET
Najlepszy sposób dbania o ręczniki London Aquanova i utrzymania ich koloru jest zastosowanie starej sztuczki Waszych babci.
Sztuczka ta polega na dodaniu octu do prania.
Przed praniem należy wlać odrobinę octu do pralki. Ocet odwapnia, odtłuszcza i rozpuszcza pozostałości po mydle. Nie ma znaczenia, jakiego octu użyjecie gdyż każdy posiada aktywny składnik – kwasowość.
JAKOŚĆ KOLORU
Jakość kolorów egipskiej bawełny jest zaskakująco dobra, dzięki
doskonałej chłonności bawełny, dzięki temu proces barwienia można przeprowadzić wiele razy. To daje nam trwały, żywy kolor który nie występuje w przypadku innych rodzajów bawełny.

Ręczniki Aquanova London
Ręczniki łazienkowe Aquanova
Bawełniane ręczniki Aquanova London
Ręczniki z bawełny egipskiej

Zapoznajcie się również z naszym poprzednim wpisem Kolor Pantone 2020 Klasyczny niebieski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to Top
%d bloggers like this: