Jak prać białe ręczniki

Utrzymywanie w czystości jasnych białych ręczników nie musi być wielce uciążliwe, pod warunkiem, że będziecie postępować zgodnie z naszym krótkim przewodnikiem. Nauczcie się prać białe ręczniki – to proste!

Jak prać białe ręczniki

Czy jeszcze zastanawiacie się jak prać białe ręczniki? Jeśli tak to przedstawiamy krótki przewodnik.

Krok 1: Pierz z innymi białymi ręcznikami lub ubraniami
Aby zachować białe ręczniki, pierz je tylko innymi białymi ręcznikami lub innymi tekstyliami. Nie mieszaj ich z kolorowymi ręcznikami lub ubraniami.

Krok 2: Używaj zawsze gorącej wody
Ręczniki należy prać w gorącej wodzie. Użyjcie pół łyżki detergentu, bez wlewania płynu do płukania tkanin. Płyn do płukania dodaje woskową warstwę, która uniemożliwia prawidłowemu wchłanianiu wody przez ręczniki. Z czasem może nawet zniszczyć włókna ręcznika.

Krok 3: Strząśnij je
Przed rozwieszeniem białych ręczników wstrząśnij nimi. Spowoduje to puchnięcie tkaniny, dzięki czemu będą bardziej chłonne i miękkie.

Krok 4: Umieść je w suszarce
Umieść ręczniki w suszarce. Nie używaj worków do suszenia, ponieważ zmniejszają one zdolność ręczników do wchłaniania wody. Aby je ‚nadmuchać’, wrzuć z nimi kilka piłek tenisowych.

Krok 5: Pierz co kilka dni
Aby zachować świeżość ręczników, pierz je co kilka dni.

Jak prać białe ręczniki

Jak odzyskać białe ręczniki

Jeśli zauważysz, że białe ręczniki się odbarwiają, dodaj do prania odrobinę wybielacza bezchlorowego. Wlej wybielacz do dozownika na wybielacz. Nie wybielajcie ręczników zbyt często. Wybielacz należy stosować tylko co kilka prań.

Jeśli instrukcja pielęgnacji ręczników wskazuje, że nie można użyć wybielacza, to zamiast tego dodajcie sody oczyszczonej lub białego octu. Dodajcie ½ szklanki sody oczyszczonej lub ½ szklanki białego octu destylowanego do pralki wraz z detergentem do prania.
Pamiętajcie, aby ocet dodać do dozownika zmiękczającego tkaniny. Pozwoli to mu na swobodne dozowanie podczas ostatniego cyklu prania.

Jak prać białe ręczniki

Jak usunąć plamy z ręczników

Nieuniknione jest, że białe ręczniki prędzej czy później będą lekko zabrudzone. Poniżej piszemy o najpopularniejszych zabrudzeniach i sposobach na ich usuwanie.

Plamy po makijażu

Jeśli na biały ręcznik dostanie się makijaż, to spryskaj plamę środkiem do czyszczenia wstępnego, jeszcze przed włożeniem do pralki. Wypranie go bez użycia czyszczenia wstępnego, może spowodować utrwalenie plamy.

Plamy po pocie

Często po treningu zostają plamy potu na białych ręcznikach? Posyp plamy środkiem do usuwania plam dla prania wstępnego, a następnie wypierz je w bezpiecznym dla tkanin wybielaczu, obowiązkowo w gorącej wodzie.

Plamy z krwi

Niezależnie od tego, czy zaciąłeś się podczas golenia, czy skaleczyłeś palec podczas obierania ziemniaków, to krew na białym ręczniku pojawi się natychmiast. Jeśli tak się stanie, namocz ręcznik w zimnej wodzie (nie gorącej), a następnie wypierz go w pralce.
Jeśli plama krwi jest sucha, to namocz ręcznik w odplamiaczu, a następnie wypierz go jak zwykle.

Plamy z napojów (wino, kawa, herbata, napoje gazowane)

Namocz ręcznik z plamą w zimnej wodzie, a następnie oczyść ją za pomocą odplamiacza. Pierz go w bezpiecznym dla tkanin wybielaczu.

Jak usunąć zapachy z ręczników

Jeśli ręczniki pachną pleśnią, wlej do prania ½ szklanki sody oczyszczonej lub ½ szklanki białego octu destylowanego, nie zapominając o proszku do prania. Pamiętaj, aby ocet dolać do dozownika na płyn zmiękczający tkaniny. Po wypraniu, ręczniki można jeszcze posypać odrobiną sody oczyszczonej.

Jak zmiękczyć ręczniki

Jeśli chcesz nieco zmiękczyć ręczniki, dodaj ½ szklanki białego octu destylowanego do ostatniego cyklu płukania.

Jak prać białe ręczniki

Wskazówka!

Biały ocet destylowany jest hipoalergiczny i przyjazny dla środowiska.

Mamy nadzieję, że odwieczny problem jak prać białe ręczniki został rozwiązany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to Top
%d bloggers like this: